Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama

Çin takvimi adını aldığı Çin’de 700 yıldan bu yana uygulanan bebek cinsiyetini belirleme yöntemidir. Daha sonraları birçok Asya ülkesinde ve tüm dünyada da uygulanmaya başlanmıştır. Çin bilginlerinin hazırladığı Çin takvimi annenin yaşı ile hamile kalınan ayın ilişkisini ortaya koyarak bebeğin cinsiyetini tahmin etmede kullanılır. %98 doğru sonuçlar verdiği söylenen yöntem için tıbbi bir açıklama getirilmedi. Buna rağmen dünyanın dört bir yanında bebek cinsiyetini tahmin etmede kullanılmaktadır.

Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama

Çin Takvimine Göre Yaş Hesaplama

Çin takviminde doğru hesaplamalar yapmak için verilerin doğruluğuna da dikkat edilmesi gerekiyor. Örneğin anne adayları Çin takviminde yaşını hesaplarken bitirdiği yaşı değil, aldığınız yaşı baz almalıdır. Daha sonra yaşı ile hamile kaldığı aya bakarak bebeğinin cinsiyeti hakkında bir tahmin elde edebilir. Kafa karıştırıcı bu hesaplar yerine bulunduğunuz yaşı doğum tarihinizden şu anki yılı çıkararak daha kolay bulabilirsiniz. Hesaplamada dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise hamile kalınan ay. Tıbbi hesaplamalarda genelde adet döngüsünün bitimindeki ay gebeliğin başlangıcıdır ancak Çin takviminde ilişkiye girdiğiniz ve hamile kaldığınız aya bakılır.

Çin takvimi yöntemi her hamilelikte kullanılmaz. Mesela tüp bebek yöntemi ile hamile kalan kadınlarda ve erken doğum gerçekleştiğinde takvim tahminlerinin yanlış çıkma olasılığı var. Çin takvimine doğru bakabildiğinizde bebeğinizin cinsiyetini öğrenme şansınız yüksek. %98 oranında doğru çıktığı söylenen bu tahminler günümüzde halen kullanılmaktadır.

Çin takvimine göre cinsiyet belirlemek icin TIKLAYINIZ

 
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>