Hamilelik Dönemi İlaç Kullanımı

Hamile bayanlar hamilelik dönemini normal dönemde çok daha farklı duygular içinde geçirirler. Çok hassas olan bu dönemde hamileliğin etkisiyle bir çok fiziksel değişim de görülür. Bu gibi durumlarda çözüm olarak ilaç kullanılmamalıdır. Kalp hastası bir annenin kullanacağı kalp ilaçları, bebeğin kalbiyle ilgil sorunlara neden olabilir.

Hamilelik Dönemi İlaç Kullanımı

Hamilelik Dönemi İlaç Kullanımı

Gebelik döneminin özellikle ilk 3 ayı bebeğin kalp gelişimi için çok önemlidir. Bebeğin kalp gelişiminin kötü etkilenmemesi için anne adayı röntgen çektirmemeli ve çok gerekmedikçe ilaç kullanmamalıdır. Anne adayının geçirdiği bir takım hastalıklar bebeklerin üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Vücut gelişimini olumsuz etkileyebilir, kalp rahatsızlıklarına ve anormalliklerine neden olabilir.

Kızamıkçık hastalığına hamilelik döneminde yakalanılması oldukça riskli ve tehlikelidir. Anne adayı daha önce kızamıkçık hastalığına yakalanmamışsa ve hamilelikte tesafüden bu hastalığa yakalanabilir. Çok tehlikeli bir durumdur ve eğer hamileliğin ilk 3 ayı içerisinden görülürse bebekte %90 ve üstü oranında organ gelişim bozukluğuna rastlanır ve sadece bununla kalmayıp kalp de ciddi zarar görür.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>