Gebelikte Epilasyon

İstenmeyen tüyler, hayatın her döneminde kadınlar için bir kâbus. Özellikle de gebelikte çok zorlayıcı bir etken olabiliyor. Gebelikte hormon seviyeleri giderek artar. Hormonlardaki bu artış, istenmeyen tüylerin çoğalmasına da neden olabilir. Bu yüzden mümkünse gebe kalmayı planlamadan önce kalıcı epilasyon metotlarıyla istenmeyen tüylerden kurtulun. Bu sayede daha rahat bir gebelik geçirmiş olacaksınız.

Gebelikte Epilasyon

Gebelikte Epilasyon

Gebelikte Nasıl Epilasyon Yapılır?

Her geçen gün biraz daha büyüyen karın, günlük birçok işin yapılmasını zorlaştıracaktır. Özellikle de vücudunuzla ilgili bir bakım yapmanız oldukça zor. Eğilmek, belirli bir duruşta kalmak ve esnek hareketleri yapmak gebe kadınları çok zorlar, çoğu zamanda bakım, yarım kalır ya da yapılamaz. Gebelikte epilasyon yapmak için mutlaka yardım almanız gerekir. Gebelikte istenmeyen tüylerden kurtulmak için tavsiye edilen yöntem ağdadır. Lazer epilasyon gibi yöntemler önerilmez çünkü gebelikte ortaya çıkan tüyler doğumla birlikte zaten dökülecektir. Ayrıca lazer epilasyonda kullanılan X ışınları bebeğe ulaşıp zarar vermesi mümkün olmadığı halde uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Lazer epilasyon yöntemini uygulamak isteyenler kesinlikle bu konuda profesyonel insanlarla çalışmalıdır. Eğer üretici firma ve uzman, gebelikte lazer epilasyon uygulamasında bir sakınca görmüyorsa lazer yöntemi uygulanabilir. Bu durum genellikle gebelik öncesinde lazer tedavisine başlamış ve yarım kalmış kişiler tarafından düşünülmektedir. Doktorunuz izin veriyorsa lazer tedavisini devam ettirebilirsiniz.

 
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>