Kadınlarda Kasık Ağrısı

Kasık ağrıları kadınların en çok şikayet ettiği ağrılardan biridir. Çoğu kadınsa bu sorununu paylaşmak istemez. Kasık ağrısı çok farklı alanlardan kaynaklanıyor olabilir. Temel ağrı nedenleri rahim, yumurtalıklar, tüpler, idrar torbası ve barsaklardır. Bazen kasık ağrısı kroniktir bazen de aniden başlayıp hızla yükselir. Kasık ağrısı ciddi bir hastalığın nedeni olabileceği gibi günlük geçici bir sorundan da kaynaklanıyor olabilir.

Kadınlarda Kasık Ağrısı

Kadınlarda Kasık Ağrısı

Kasık ağrısı yaşayanlar için en tehlikeli durum dış gebeliktir. Bunun dışında rahim sorunları, myomlar, idrar yollarında taş gibi sorunlar da kasık ağrısına yol açar. Kronik kasık ağrısında temel neden üreme organları kaynaklıdır. Çocuk doğurmuş annelerde bu ağrı artış gösterebilir. Bazı durumlarda ise geçirilen hastalıklar ağrının sebebidir. Özellikle ameliyat ile düzeltilmiş karın altı ameliyatları kasıklarda kalıcı ağrıya yol açabilir.

Kasık ağrısı tedavisi için öncelikle ağrının sebebinin bulunması gerekir. Ciddi kasık ağrılarında doktora görünmek mecburidir. Ancak hastaya doktora gitmeden belirli bir süre öncesine kadar ağrı kesici verilmemelidir. Ağrı kesici ağrıyı baskıladığından tanı sorunlu olabilir.

 
Yorum Yap

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>